ANUNȚ IMPORTANT ACTE IDENTITATE

JUDEŢUL VASLUI

CONSILIUL LOCAL AL MUNICIPIULUI BÂRLAD

SERVICIUL PUBLIC COMUNITAR LOCAL DE EVIDENŢA PERSOANELOR

Str. George Enescu nr. 4, Bârlad, 731060   Tel. / fax / 0235 / 418873, 0335 / 414444, 414445  e-mail spclep@primariabarlad.ro

____________________________________________________________________________________________________________

ANUNȚ IMPORTANT

VALABILITATEA ACTELOR DE IDENTITATE SE MENȚINE PE TOATĂ PERIOADA STĂRII DE URGENȚĂ PRECUM ȘI PENTRU O PERIOADĂ DE 90 DE ZILE DE LA DATA ÎNCETĂRII ACESTEI STĂRI.

Cererile pentru eliberarea actelor de identitate ca urmare a expirării termenului de valabilitate, indiferent dacă au expirat în timpul stării de urgență sau anterior acestei perioade, vor fi primite după încetarea stării de urgență.

Cererile pentru eliberarea actelor de identitate pentru un alt motiv decât pierdere, furt ori distrugere, trebuie însoțite de un document care să dovedescă situația deosebită în care se află solictantul, în acest sens, se vor solicita relații la telefon 0335/414.444.

DIRECTOR EXECUTIV,

STOLERIU MONICA