Anunț Acoperișuri Nivele Superioare

Iunie

ANUNȚ IMPORTANT

Având în vedere creșterea incidenței fenomenelor meteo extreme (futuni, vijelii, căderi de grindină, etc.), facem apel la toți cetățenii care și-au construit acoperișuri pe apartamentele de la ultimul nivel al imobilelor din localitate și nu au documente în acest sens (autorizații de construcție, acorduri notariale, expertize imobil și proiecte) să înceapă demersurile de intrare în legalitate.
Totodată, cei aflați în această situație sunt sfătuiți să își ia toate măsurile de verificare periodică și asigurare a acestor construcții, pentru a nu pune în pericol populația și bunurile.
Mai multe informații despre pașii care trebuie urmați pentru intrarea în legalitate a acestor construcții se pot obține la Primăria Municipiului Bârlad, Camera 5, sau la numărul de telefon 0235.411.760.

Biroul de Presă și Relații Publice al Primăriei Municipiului Bârlad